Bitirme Çalışması

Öğrencilerimiz, 8. yarıyılda Bitirme Çalışmasını başarı ile tamamlamaları gerekmektedir. Bitirme Çalışması alabilmek için öğrencinin aşağıdaki koşulları sağlaması gerekmektedir.

2013 öncesi kayıtlı öğrenciler:

Bitirme Çalışması dersini, 4. yarıyılın sonuna kadar olan derslerin tamamını almış ve başarmış olan ve ilk iki Birim Dışı Uygulamasını (stajını) tamamlamış olan öğrenciler alabileceklerdir. Ancak öğrenci, “Bitirme Çalışması” dersini alacağı dönem, aldığı diğer dersler ile mezun olabilecek durumda ise “Bitirme Çalışması” dersini koşulsuz olarak alabilir.

 

2013 ve sonrası kayıtlı öğrenciler:

Bitirme Çalışması dersini, 6. yarıyılın sonuna kadar olan derslerin tamamını almış ve başarmış olan ve ilk iki Birim Dışı Uygulamasını (stajını) tamamlamış olan öğrenciler alabileceklerdir. Ancak öğrenci, “Bitirme Çalışması” dersini alacağı dönem, aldığı diğer dersler ile mezun olabilecek durumda ise “Bitirme Çalışması” dersini koşulsuz olarak alabilir.

 

Not: Birim Dışı Uygulama (Staj) Eğitim-Öğretimin bir parçası olup; Ön, Temel ve Meslek Birim Dışı Uygulamaları her biri 20’şer işgünü olmak üzere toplam 60 iş gününden ibarettir. Makine Mühendisliği Bölümü Birim İçi/Dışı Uygulama Esasları dikkate alınarak yapılır.

Bitirme Çalışması Başvuru Dilekçesi

Makine Proje Başvuru Formu

Bitirme Çalışması / Makine Proje Yazım Kılavuzu

 

Linklerimiz

.

.

İletişim


Akdeniz Üniversitesi Dumlupınar Bulvarı Kampus, Mühendislik Fakültesi, 3.Kat, B Blok, 07058, Antalya / TÜRKİYE
Tel: +90 242 310 6335
Tel: +90 242 310 6306 (Fax)