Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü

Almanca Hazırlık Eğitimi

Bölümümüz isteğe bağlı Almanca hazırlık eğitimi Makine Mühendisliği Bölümleri arasında öncüdür. Mezunlarımız Almanca bilgisi sayesinde Mercedes gibi Alman kuruluşlarında iş bulabilmektedir. Ayrıca mezunlarımız Almanyanın köklü eğitim kurumlarında lisansüstü eğitim alabilmektedir.

Güncel Müfredat

Güncellenen eğitim müfredatı ile çağın ihtiyaçlarına karşılık verebilen Makine Mühendisleri yetiştirmek hedeflenmektedir. Öğrencilerimiz teknolojik gelişimleri yakından takip etme olanağına sahiptir.

Teknik Geziler

Yurt içinde çeşitli işletmeler ve Almanya’da Lufthansa gibi önemli firmalar başta olmak üzere düzenlenen teknik geziler ile, öğrencilerimiz iş hayatı yakından görme, staj yeri bulma ve gelecekte çalışabilecekleri iş ortamını tanıma imkanı bulabilmektedir.

Öğrenci Toplulukları

Üniversitemiz öğrencileri ilgi alanlarına yönelik öğrenci topluluklarına katılarak çeşitli etkinliklerle becerileri geliştirme ve isteklerini gerçekleştirme yönünde çalışmalar yapabilmektedir. Üniversitemi bünyesindeki öğrenci topluluklarına buradan ulaşbilirsiniz.

Bölümümüz öğrencileri tarafından yapılan Güneş Arabası “Portacar” ve yarışçı robotlar Mekanik Topluluğu bünyesinde geliştirilmektedir. Sizde bu ekibin bir parçası olabilirsiniz.

http://ogrencitopluluklari.akdeniz.edu.tr/mekanik

Konaklama

Üniversitemiz konumu itibariyle şehir merkezine çok yakındır. Çevresinde çok sayıda öğrenci yurdu ve yerleşke içerisinde KYK öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Uluslararası

Bölümümüz öğrencileri Erasmus kapsamında yapılan ikili anlaşmalar ile yurtdışındaki üniversitelerde 2 yarıyıla kadar eğitim alabilmektedir. Ayrıca yine Erasmus kapsamında staj yapılabilmektedir. Uluslararası öğrenci hareketliliği ile ilgi daha fazla bilgi için Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Ofisi Sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YÖK Lisans Atlas Sayfası

https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=100710251

HamburgTEknikGezi

 

 

Topluluk1